رفتن به محتوای اصلی

سوالات متداول

پرسش ها و پاسخ های متداول ما

خیر! ما یک گروه مشاور هستیم و به شما در تدوین طرح توجیهی خدمات ارائه خواهیم داد، ولی چنانچه علاقه‌مند باشید می‌توانید از مشاوره ما در جهت تأمین منابع لازم برای انجام پروژه خود بهره‌مند شوید.

پس از تدوین طرح توجیهی، در صورت تأمین منابع مالی و تمایل شما، ما شما را به شرکت‌های مجری به نام این حوزه برای ورود به فاز اجرا معرفی خواهیم نمود. در صورت عدم وجود سرمایه لازم و کافی شما می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای ما برای تأمین سرمایه موردنیاز اجرای طرح استفاده کنید.

پاسخ این سؤال نیز ارتباط مستقیمی به محصول و شرایط طرح دارد، اما به‌صورت کلی می‌توان بازه زمانی بین ۱ تا ۶ ماه را برای آماده‌سازی یک طرح در نظر گرفت.

پاسخ دقیق به این سؤال ارتباط مستقیمی با محصول و خواسته‌های شما از طرح دارد.

شرکت‌های مشاور که به‌صورت کلی در همه صنایع و حوزه‌ها اقدام به تدوین طرح توجیهی می‌نمایند، درصدی از سرمایه موردنیاز راه‌اندازی طرح را در قبال تدوین طرح دریافت می‌کنند، با توجه به ساختار چابک آتین مدیکال و تمرکز بر حوزه تجهیزات پزشکی، هزینه تدوین طرح از طریق آتین مدیکال بسیار پایین‌تر از شرکت‌های فعال در این حوزه خواهد بود.

به‌صورت کلی می‌توان یک طرح توجیهی را به چهار بخش تقسیم نمود:

۱- مطالعه محصول

ما در این بخش به دنبال فهم درست و عمیق از محصول هستیم. این بخش اولین قدم در تدوین طرح توجیهی است.

۲- مطالعه بازار

مطالعه بازار از مهم‌ترین بخش‌های یک طرح توجیهی است. ما در این بخش به دنبال یافتن پاسخ این سؤال هستیم که آیا با تولید این محصول در کشور، بازار مناسب برای عرضه آن وجود خواهد داشت یا خیر.

۳- مطالعات فنی و فنّاوری تولید

تجهیزات پزشکی عمدتاً جزء محصولات با فنّاوری تولید پیچیده طبقه‌بندی می‌شوند. در این بخش از طرح ما به دنبال روشن نمودن فرایند تولید محصول و ملزومات (تجهیزات موردنیاز، مواد اولیه و …) این کار هستیم.

۴- مباحث اقتصادی

با جمع‌بندی سه بخش قبل، در بخش مباحث اقتصادی؛ سرمایه لازم جهت تولید محصول ، نرخ بازگشت سرمایه، تعیین نقطه سربه‌سر و … روشن می‌باشند.

برای اطلاعت بیشتر از محتوای هر بخش از طرح بر روی این لینک کلیک کنید.

هر کسب‌وکار در ابتدای فعالیت نیازمند تدوین طرح توجیهی کسب‌وکار است. این طرح به‌مثابه نقشه راه شما در مسیر خواهد بود و ابتدایی‌ترین و شاید مهم‌ترین قدم در فرایند تولید خواهد بود، علاوه بر این، چنانچه برای تأمین بخشی از سرمایه موردنیاز خود از طرف سیستم بانکی، صندوق نوآوری و شکوفایی و سایر و یا سرمایه‌گذار خصوصی را دارید، به این طرح نیاز خواهید داشت.

ما در حال حاضر به‌صورت خاص بر روی مشاوره تولید تجهیزات پزشکی متمرکز هستیم. تدوین طرح توجیهی مرتبط با تولید تجهیزات پزشکی، عمده فعالیت ما در این بخش است.

Load More

فرم پرسش و پاسخ

felis ut suscipit nec Donec tempus dapibus id Sed velit,