رفتن به محتوای اصلی

فرایند تولید یک محصول از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود، یکی از ابتدایی‌ترین مراحل تولید یک محصول فرایند طراحی آن است که با توجه به سطح فناوری هر کشور در یک محصول خاص به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. با توجه به بستر‌ و زیرساخت‌های اقتصادی، تولیدی، فناوری، بازار و فروش در حوزه تجهیزات پزشکی در کشور ایران، طراحی و تولید یک محصول نو بدون نمونه داخلی و یا خارجی عمدتاً با توجیه‌پذیری فنی و اقتصادی پایین و ریسک بالا همراه است. فرایند تولید تجهیزات پزشکی در کشور ایران اغلب بروش مهندسی معکوس و بازطراحی انجام می‌گیرد.

با استفاده از فرایند‌های مهندسی معکوس می‌توان با کمک محصولات موجود در بازار‌های داخلی و خارجی و با در نظر گرفتن محدودیت‌های حقوق مالکیت فکری و معنوی اقدام به بازطراحی، ارتقاء و تولید انبوه این محصولات نمود. باید توجه داشت که بسیاری از مباحث مربوط به فرایند تولید یک محصول از طریق مهندسی معکوس قابل‌دسترسی نیست، مواردی که اغلب تحت عنوان دانش فنی و دانش طراحی خط تولید مطرح می‌گردد و رقابت‌پذیری یک محصول در بازار‌های داخلی و خارجی را تعیین می‌کند، بنابراین فرایند مهندسی معکوس، طراحی و دست‌یابی به دانش فنی تولید یک محصول نیازمند دانش، تجربه، تخصص‌، تحقیقات و همکاری گسترده‌ای با شرکت‌های مختلف است تا درنهایت منتهی به تولید یک محصول باکیفیت، منطبق بر نیاز‌ها مصرف‌کنندگان و رقابت‌پذیر شود.

گروه مهندسی آتین مدیکال آمادگی دارد به‌صورت تخصصی، مهندسی معکوس و تعیین تکنولوژی تولید تجهیزات و ملزومات مورداستفاده در صنعت سلامت را با بالاترین کیفیت انجام دهد. چنانچه علاقه‌مند به برگزاری جلسه مشاوره در این مورد هستید، از بخش مشاوره سایت نسبت به رزرو وقت اقدام فرمایید.

suscipit adipiscing elit. efficitur. id Phasellus Nullam vel,